wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » FAQ: Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji DYMO
Systemy płatności
 • Przelewy24
Kontakt
 • Autoryzowany Dystrybutor DYMO:

  ProMax Solutions
  ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały” 2
  02-324 Warszawa

  NIP: 946-235-87-52
  REGON: 060197071

  Punkt odbioru osobistego:
  ul. ppłk. Mieczysława Sokołowskiego „Grzymały” 2
  (Hala Kopińska, wejście od ul. Barskiej)
  02-324 Warszawa

  Odbiór osobisty tylko po potwierdzeniu dostępności.

 • E-mail:kontakt@etykietydymo.pl
 • Telefon737 45 45 43
 • Pracujemy w godzinach:poniedziałek-piątek 8.00 - 16.00

FAQ: Pytania i odpowiedzi dotyczące eksploatacji DYMO

Czy sprzedawane przez sklep etykietyDymo.pl produkty są oryginalne?

W 100% Tak. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem marki Dymo w Polsce, kupujemy produkty bezpośrednio od producenta. Nie posiadamy w ofercie zamienników z racji wątpliwej jakości która mocno wpływa na szybsze zużywanie się głowic w drukarkach.

 Dlaczego podczas drukowania, folia wychodzi razem z taśmą D1 ?Najprawdopodobniej w kasecie z taśmą barwiącą jest luz. Wyjmij kasetę z drukarki etykiet i upewnij się czy taśma barwiącą jest napięta. Jeśli nie, to należy dokręcić ją, obracając czarną szpulkę w kasecie zgodnie z ruchem wskazówek zegara, do momentu aż folia będzie ciasno przylegać do etykiety. Kierunek obrotu wskazuje strzałka wytłoczona na kasecie. Należy uważać aby nie dopuścić do zerwania folii. W takim przypadku kaseta nie nada się do użytku.Czy do wydruku potrzebny jest dodatkowy tusz ?Nie. Etykiety Dymo wykorzystują technologię druku termicznego, natomiast taśmy Dymo wykorzystują technologię druku termo-transferowego lub tłoczenia w przypadku taśm 3D. Więc nie ma zastosowania tutaj brudzący tusz.Czy mogę za pomocą drukarki Dymo LabelWriter wydrukować jedną etykietę ?Oczywiście, m.in. po to drukarka etykiet LabelWriter została zaprojektowana, aby móc wydrukować jedną etykietę nie marnując przy tym całego arkusza.Jaki rodzaj kleju posiadają etykiety oraz taśmy Dymo ?
 

 • Trwałe z mocnym klejem, wykorzystywane są do większości zastosowań
 • Z możliwością usunięcia, nie pozostawiają śladów, mają zastosowanie w tymczasowym etykietowaniu
 • Bez kleju, najczęściej wykorzystywane do drukowania identyfikatorów


Czy wszystkie etykiety Dymo LabelWriter pasują do wszystkich modeli drukarek LabelWriter ?Nie wszystkie. Należy zwrócić uwagę na etykiety S0904980, S0947410, S0947420. Te etykiety obsługuje wyłącznie drukarka Dymo LabelWriter 4XL.Jak należy przechowywać etykiety LabelWriter/Durable ?Etykiety standardowe LabelWriter, są etykietami termicznymi więc należy je przechowywać z dala od mocnego światła słonecznego, fluorescencyjnego, środków chemicznych oraz wysokiej temperatury powyżej 50 stopni Celsjusza.

Etykiety Durable LabelWriter mają powłokę chroniącą etykietę przed promieniowaniem UV, ale jak w przypadku etykiet standardowych zachowują właściwości w temp. do 50 stopni Celsjusza. Są odporne na działanie środków chemicznych.

Natomiast taśmy termo-transferowe są odporne na promieniowanie UV i zachowują właściwości w temperaturze nawet do 150 stopni Celsjusza.

 Jak szybko usunąć warstwę zabezpieczającą z taśm ?Taśmy drukowane np. D1, LetraTag, Rhino, XTL posiadają łatwo usuwalną warstwę zabezpieczającą, wystarczy zlokalizować podział warstw na środku taśmy i delikatnie rozdzielić. W taśmach tłoczonych konsumenckich 3D, wytłaczarka przy odcinaniu tworzy nacięcie na taśmie umożliwiające łatwe usunięcie warstwy.Jaką wybrać etykietę do mojej drukarki Dymo. Czym się kierować ?


System obsługiwanych etykiet/taśm, zastosowanie/właściwości, obsługiwana szerokość przez drukarkę. W przypadku pytań, chętnie służymy pomocą.Czy mogę dodatkowo laminować etykiety LetraTag/LabelWriter ?Materiały używane w wielu foliach laminacyjnych mogą zawierać substancje chemiczne, które mogą negatywnie wpływać na etykiety/taśmy. Wynikiem reakcji złączenia się tych powłok może nastąpić z czasem zanik druku lub zmiana koloru etykiety na czarny.Jak długo etykieta termiczna, a jak długo taśma termo-transferowa DYMO zachowuje swoje właściwości ?Okres przydatności etykiet termicznych standardowych LabelWriter przy odpowiednim składowaniu wynosi kilka lat, w przypadku używania w środowisku biurowym pozostaną czytelne przez ponad rok. Natomiast negatywne warunki tj. działanie bezpośredniego światła słonecznego, światła fluorescencyjnego, wysokich temperatur przez dłuższy czas, kontakt z chemikaliami, mogą przyśpieszyć proces zanikania tekstu.

Natomiast etykiety Durable LabelWriter i taśmy termo-transferowe są odporne na promieniowanie UV. Zostały stworzone do długotrwałych zastosowań.Czy produkty XTL mają jedną standardową długość ?Nie. Przemysłowe drukarki XTL mają możliwość drukowania na taśmach oraz na etykietach o określonych rozmiarach.Czy na arkuszach XTL przystosowanych dla drukarek laserowych można drukować w kolorze ?Nie. Aktualne arkusze XTL będą wydrukowane w czerni i bieli.Czy drukarka etykiet XTL informuje ile pozostało etykiet w kasecie ?Tak, kasety XTL posiadają mikro układy. Drukarka poinformuje użytkownika kiedy zabraknie lub ile zostało etykiet, ponadto przy wymianie kasety drukarka automatycznie rozpoznaje rozmiar, kolor i typ etykiety. Poinformuje użytkownika o dostępnych aplikacjach zgodnych z zainstalowanym wkładem.

 Czy kasety Rhino pasują do drukarek XTL ?


Nie.

 Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu